LIKVIDACE NEMOCNICE

Nemocnice v Letňanech už je minulostí. Neošetřili v ní ani jednoho pacienta

Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 20:20
6.2. 2021 11:58
Téma:

Poslední fáze likvidace polní nemocnice v pražských Letňanech začala v sobotu ráno. Státní správa hmotných rezerv (SSHR) se pustila do odvážení všech 500 lůžek. Letňanský areál by měl být zcela vyklizen do úterý.

Kvůli finanční náročnosti končí polní nemocnice v Letňanech, která byla vybudována loni v říjnu. V halách letňanského výstaviště bylo připraveno 500 lůžek. Nevyužilo se ovšem žádné z nich. Fakultní nemocnice Bulovka, pod níž polní nemocnice spadala, vyčíslila náklady na téměř 100 milionů korun. O likvidaci rozhodlo ministerstvo zdravotnictví.


"Dnes odjely první tři kamiony převážející nemocniční lůžka. Poslední boudou odvezena z Letňan v úterý," sdělil předseda Státní správy hmotných rezerv Pavel Švagr. Likvidace přitom není jednoduchá. Lůžka se musí vydezinfikovat a zabalit na dlouhodobé uskladnění. Do jednoho kamionu se vejde 40 lůžek.


Kdy budou opět potřeba ovšem není jasné. "Dodáváme do nemocnic plicní ventilátory a další techniku. V posledních dnech jsme potřebu dalších lůžek nad rámec toho, co poskytujeme, nezaznamenali," řekl Švagr.

 


Armáda začala svoji techniku z Letňan odvážet na začátku tohoto týdne. "Pokud bude potřeba, jsme schopni lůžka znovu vyskladnit a dovézt," dodal předseda SSHR Švagr.

 

TN.cz