Boj s koronavirem

Nemocných v Litovli a Uničově přibývá. Oblast hlídají vrtulníky

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 20. 3. 2020
Téma:

Počet lidí nakažených nemocí Covid 19 v okolí Uničova a Litovle se opět zvýšil. I proto olomoucké hejtmanství nechalo poblíž odběrového místa na okraji uzavřené zóny zřídit pracoviště stálé zdravotnické služby. To má sloužit všem tamním obyvatelům.

 Čísla z pátečního rána ukazují, že nakažených lidí v postižené oblasti přibylo. Uničov hlásí celkem osmnáct nemocných, Litovel dokonce devětadvacet. Aby hejtmanství ulevilo zdravotnické záchranné službě, zřídilo u Nových Zámků speciální zdravotní stanici."Lidé z tohoto území tam budou moci docházet ke stálé lékařské službě. Nestane se tak situace, že by neměli přístup ke zdravotnictví,“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

 

Celá uzavřená zóna je dál hlídaná policií. Kromě stanovišť na příjezdových cestách ji policie monitoruje i ze vzduchu. Dál platí, že lidé nemohou vycházet ven, kromě nákupů. Do zóny se nedostanou ani přepravní společnosti, které lidem vozí zásilky. Ti si tak pro ně musejí zajet na okraj této zóny.

 

 

Ticho, které tam teď panuje, přehlušil třeba včera večer hromadný potlesk záchranářům, zdravotníkům a hasičům. Tleskali jim lidé v Uničově.

 

 

Přísná opatření budou platit pro tisíce zdejších obyvatel minimálně do konce příštího týdne.

 

Starosta Litovle se synem popsali situaci v karanténě:

 

Související témata:
vrl TN.cz