Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 12. 2015
volný čas

Nemůžete se dočkat Ježíška? Tipy, kam dnes vyrazit ZDARMA

Sloni v Zoo Ústí nad Labem
Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Štědrý večer se blíží a děti už se nemohou dočkat nadílky pod stromečkem. Jak jim čekání zpříjemnit?Přinášíme několik tipů na výlety, které dětem nekonečné čekání zkrátí i zpříjemní.

Výlet tropickou přírodou si můžete dopřát ve skleníku Fata Morgana v Praze. Dnes je výjimečně zdarma. Otevřeno je do 14 hodin. V unikátních sklenících jsou tři samostatné části s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu. Navštívíte tak australský buš, nížiný deštný prales nebo chlazenou část skleníků přibližující prostředí jihoamerických And.

 

Speciální program mají dnes také v zoologické zahradě v Praze. Vstup pro děti je za 1 Kč. U výběhů budou komentovaná krmení, která potěší zvířata i návštěvníky. Otevřeno je do 14 hodin.

 

V zoo v Ústí nad Labem připravili vánoční dárky pro zvířata ve výběhu medvědů, slonů, opic a orangutanů. Pozorovat zvířata při dobývání pamlsků můžete zdarma až do 14 hodin.

 

 

Vstup zdarma nabízí dnes také Botanická zahrada v Liberci. Speciální vánoční prohlídky i v dnešní den nabízí klášter Broumov. Poslední se uskuteční ve 13 hodin.

 

Oblíbenou atrakcí jsou také živé betlémy. Na Pražském hradě od 15 a 16 hodin začíná představení, jehož výtěžek půjde na konto Pomozte dětem. Živý betlém mají také v Měříně na Žďársku (představení v 10h a 20.30h) nebo v Krásném Lese a Liberecku od 12 hodin.

 

A pro pohodlnější typy tu máme pár tipů na vyčkávání na Ježíška u televize:
12:15 h - O princezně Jasněnce a létajícím ševci (Nova)
13:50 h - Shrek (Nova)
15:20 h - Z pekla štěstí (Nova)
 

TN.cz