chřipkové období

Nenechte se napálit! Kupujte jen kvalitní a zdraví prospěšný čaj

Čaj jako lék
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

V podzimních a zimních měsících mnoho z nás onemocní nachlazením nebo chřipkou. Naštěstí se nejedná o nebezpečné nemoci, ale mohou nás pořádně vyčerpat a otrávit. S nemocí nám mohou dobře pomoci kvalitní bylinkové, zelené a černé čaje. Jak je ale v tom velkém výběru poznat?

Není pravda, že čaj v sáčku je vždy nekvalitní. Kvalitní sáčkové čaje většinou prodávají firmy s dlouhodobou tradicí. Pokud jde o látkové sáčky, tak ty jsou samozřejmě dražší, ale neprohloupíte, když si připlatíte.

 

Další variantou je čaj sypaný. Pokud jde o účinky čaje, čaj má skutečně pozitivní vliv na lidské zdraví. Musí však splňovat několik předpokladů.


Důležitá je barva

Při výběru čaje se řiďte barvou - měla by být svěží a jasná, vůní - musí být jednoznačně příjemná, ať už je to vůně sušeného sena, květinová, trávová, oříšková, nebo třeba vůně sušeného ovoce. Nesmí se v ní objevit žádný nepříjemný zápach.

 

Zkoumejte tvar a vzhled čajových lístků

Podle vzhledu čajových lístků si snadno můžeme udělat představu i o kvalitě čaje jako takového. Obecně zde potom platí zásada, podle které jsou lepší ty čaje, jejichž lístky mají svůj původní tvar, a nejsou tedy polámané.

 

Pokud chceme zakoupit například kvalitní zelený čaj, lístky musí být tmavě zelené , mnohdy přecházející až do modré. Bílé čaje se naopak snažíme vybírat tak, aby byly pokryty jemnými vlásky.

 

Popis výrobku

Vždy je dobré zkontrolovat uvedený popis se složením. Pravé čaje mají mít uvedený druh čaje, ze kterého je příslušný produkt vyroben. Na čaji by měl být uveden obsah kofeinu – pokud nějaký obsahuje.U aromatizovaného a ovoněného čaje musí být vždy v blízkosti názvu uvedeno, že se jedná o čaj aromatizovaný či ovoněný.


Země původu

Největšími producenty čaje na světě jsou Indie, Čína, Srí Lanka, Keňa, Indonésie, Turecko a státy Latinské Ameriky.
 

Čajový nálev

Čajový nálev by neměl obsahovat částečky prachu (většinou plavou na hladině a postupně zakalují nálev) měl by být voňavý a rozhodně by neměl vypadat odpudivě (barva, skvrny).

 


 

Pozor na skladování

Čaj má schopnost absorbovat všechny pachy ze svého okolí a proto musí být skladován bez přístupu vzduchu, světla a vlhkosti. Nejlépe v uzavřených neprůsvitných nádobách. Není dobré čaj skladovat společně s kávou či kořením.
 

Související témata:
has TN.cz