Výrobci klamou

Nenechte se napálit při koupi vajec! NÁVOD, jak poznat kvalitu

Označení vajíček
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. A tak už teď narůstá poptávka po nich, na Velikonoční pondělí pak mají často menší obchody vyprodáno. Kontroloři proto vydali několik doporučení, na co si dávat pozor, aby vás obchodníci neoklamali.

Obal je polepen českými nápisy, vajíčka ale pocházejí z Polska. I na takové případy v minulosti upozorňovala Státní veterinární správa (SVS). Před Velikonocemi spotřeba vajec tradičně narůstá, proto veterináři varují, na co si dát pozor, abyste nebyli doma překvapení.

 

"Podstatné je u vajec hlavně datum spotřeby, způsob uchování a skladování a pochopitelně samotné značení vajec," informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček. Zásadní údaje o původu vajec přitom najdete na skořápce, ne na papírovém obalu.

 

První číslo na vajíčku informuje o tom, z jakého chovu pochází.

0 - vejce z ekologického chovu

1 - vejce od slepic chovaných ve volném výběhu

2 - z halového chovu

3 - z klecového chovu

 

 

Na skořápce najdete také kód země, kde slepice v chovu vejce snesla. Ta označená "CZ" jsou z tuzemska, vajíčka se značkou "PL" pocházejí z Polska, kód "DE" zase znamená německý produkt. Za zemí původu pak následuje číslo, které identifikuje samotný chov.

 

Další údaje pak zákazníci najdou na obalu. Etiketa by měla obsahovat základní informace o firmě, počtu vajec v balení či doporučení pro jejich uchování. Důležitý je pak údaj o hmotnostní skupině, označené zkratkami S, M, L a XL a datum minimální trvanlivosti, což je maximálně 28 dní po snášce.

 

Kvůli větší poptávce před Velikonocemi se proto kontroloři právě na vaječné výrobky zaměřují. "Inspektoři provádějí mimořádnou kontrolní akci Vejce 2018 zaměřenou na kontrolu vajec třídy A a barvených vajec uváděných na trh ČR," uvedl Vorlíček.

 

 

"Kontroly letos probíhají od 14. 3. do 30. 3. 2018, inspektoři se soustřeďují především na zdravotní nezávadnost vajec, ale také na jejich správné označování. Kontroly se dotýkají dovážených vajec ze zahraničí, ale rovněž vajec domácí provenience," doplnil ředitel SVS Zbyněk Semerád.

 

I vařená a barvená vejce musejí splňovat veškeré náležitosti. Minimální dobu trvanlivosti a podmínky skladování stanovuje výrobce, musí být ale v souladu se zákonem o potravinách. Na obalu je pak uvedeno identifikační označení producenta.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o značení vajec:

Související témata:
epa TN.cz