Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2019 21:13
Videonávod

Bolí vás záda? Chiropraktička poradila 5 cviků, zvládnete je sami

Zdroj: TV Nova

 


3. Bez náčiní, s balónem nebo židlí

 


Velice účinné cvičení je i takzvaný "most", při kterém zvedáte hýždě do vzduchu. Nejde však o žádné rychlé pohyby jako například u posilování hýždí. Při rehabilitačním cvičení otočíte dlaně vzhůru do stropu, abyste si otevřeli hrudník. Kolena pokrčíte a s nádechem pak zvednete hýždě. Zvedněte se až po lopatky a poté skutečně obratel po obratli záda pokládejte na zem. Současně se snažte nechat pánev co nejdéle ve vzduchu.


4. Masáž páteře i bez partnera

 


Příjemná masáž beder i vrchní části zad je pohupováním ze strany na stranu. Pokud vás bolí spíše horní polovina zad, přitáhněte vleže na zádech kolena k hrudníku, lokty dejte do šířky a uvolněte ramena. Rozhoupejte se pak z pravé strany na levou a opačně, opakujte dokud vám to bude příjemné. Pro bolest v oblasti beder je pak dobré houpat se odspodu těla k jeho vršku - tedy jako kolíbka. Při tomto cviku si ale dejte pozor, ať si neporaníte krční páteř. Právě proto stáhněte bradu blíže k trupu. Při kolíbce je také možné, že vám začne "křupat" mezi žebry - nebojte, je to zcela normální.


5. Kočičí klasika, kterou známe od dětství

 


Široce známý cvik je i takzvaná "kočička", kterou většina z nás cvičila už od školky. Ovšem v dospělosti na tento cvik zapomínáme a navíc je třeba dodržovat několik zásad - tedy mít hlavu v prodloužení páteře a táhnout ji ve směru pryč od těla. Zároveň to samé dělejte i s konečníkem, abyste si co nejvíc narovnali páteř. Pak už se stačí hluboce vyhrbit a naopak zase prohnout - vše ale dělejte pomalu, ať má protažení skutečně smysl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bolí vás záda? Možná jste příliš úzkostlivá a neustále ve stresu
Prochladlá záda nebo kolena? Rychlá pomoc proti bolesti i blokádě

1
2
nor, zam TN.cz