galerie Zásah hasičů

Řidič zapomněl na naložený bagr na korbě. Zasekl se pod mostem

Souprava převážející bagr zablokovala viadukt ve Všestarech - 1
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Lucie Staničková
Lucie Staničková
2.6. 2020 14:45
Téma:

Nákladní auto s návěsem, na kterém převáželo bagr, uvízlo pod železničním mostem v obci Všestary v okrese Praha-východ. Z bagru poté začal unikat olej.

"Na místo krajské operační a informační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanice Říčany s velitelským autem, cisternovou automobilovou stříkačkou a vyprošťovacím automobilem,“ informoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda o neobvyklém pondělním zásahu.

 

Po příjezdu hasiči zjistili, že pod mostem stojí nákladní souprava s naloženým bagrem, který se při průjezdu zasekl horním ramenem o most. Viadukt tak náklaďák zcela zablokoval, navíc z bagru začal unikat hydraulický olej.

 

 

"Provedli jsme sanaci vozovky savou látkou a zkontrolovali most, zda nedošlo ke statickému narušení jeho konstrukce,“ dodal Svoboda.

 

Velitel zásahu přizval k nehodě také hasičskou jednotku ze Správy železnic z Prahy, prože se jednalo o most, na kterém vede železniční trať. Na místě tak zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Za pomoci vyprošťovacího auta drážních hasičů nakonec soupravu vytáhly. Nehodu předtím zdokumentovala dopravní policie.

 

GALERIE: Souprava převážející bagr zablokovala viadukt ve Všestarech

1
/
8
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Souprava převážející bagr zablokovala viadukt ve Všestarech - 1

TN.cz