Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sešlost extremistů

Neonacisti se sjíždí na mejdan u Znojma. Policie bude hlídat klid

Neonacismus, neonacisté - 6
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Na sobotní koncert na Znojemsku se chystá neonacistická ukrajinská skupina Sokyra Peruna. Akci má v hledáčku i policie, která bude na místě dění sledovat.

Koncert Pagan War Fest by měl začít v sobotu odpoledne v jednom z klubů nedaleko Znojma. Tam má vystoupit krajně pravicová skupina Sokyra Peruna s frontmanem Arsenijem Bilodubem.


Podle portálu Antifa.cz, který na hudební sešlost upozornil, mají ukrajinské extremisty doprovodit i české a slovenské ultrapravicové skupiny.

 


Koncert se měl původně odehrát v Brně, nakonec byl přeložený malé obce u Znojma. Na místě má situaci sledovat policie. “Budeme dohlížet na veřejný pořádek a sledovat, jak se bude vše vyvíjet. Dle situace přijmeme adekvátní opatření,“ sdělila policejní mluvčí Alice Musilová.


Jelikož je koncert ohlášený jako soukromá akce, policie ani obec nemohou akci zakázat. "Vím o tom, ale obci to oficiálně oznámeno nebylo, protože se jedná o soukromý klub a soukromou akci," sdělil pro Aktuálně.cz starosta Hlubokých Mašůvek Zbyněk Frey (BEZPP).

rod TN.cz