Český telekomunikační úřad

Neplatíte za volání, internet či televizi moc? Napoví velký srovnávač

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 17:47
3.5. 2021 16:50
Téma:

Pokud vás zajímá, jestli za mobilní volání, televizi nebo internet na doma neplatíte zbytečně moc, můžete využít velkého srovnávače na stránkách Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Ten umí nově porovnat i nabídky právě pro televizi nebo pevný internet.

"ČTÚ doplnil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací o možnost srovnání cen služeb v pevném místě – internetu, volání a televize. Doposud šly porovnat ceny a parametry služeb mobilního volání, SMS a mobilního internetu," uvedl úřad v pondělí na stránkách.

 

Data přitom do srovnávače povinně zadávají přímo operátoři či podnikatelé, kteří rozličné služby nabízejí. A zároveň ručí za jejich správnost. "Český telekomunikační úřad přijal několik desítek hlášení o chybných informacích a všechny postupně prověřuje a sjednává s operátory nápravu," ujišťuje mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

 

 

Srovnávač přitom umožňuje velmi rychlé "nacvakání" všech možných parametrů internetu či pevného i mobilního volání. Služby je možné různě kombinovat a vybrat si například to, jestli má být smlouva bez dalších závazků. A u služeb vázaných na konkrétní místo samozřejmě nechybí možnost zadat konkrétní adresu.

 

"Srovnávací nástroj funguje tedy již v plném rozsahu, prozatím v pilotním režimu," upozornila Meravá. Podle ní přitom nemá sloužit jen koncovým zákazníkům k "ulovení" té nejlepší ceny, ale i samotným podnikatelům, kteří mohou během pár chvil zjistit, jestli jejich nabídka obstojí oproti těm konkurenčním. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz