Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2018 17:09
násilné demonstrace

Nepokoje v Řecku! Vzduchem létaly zápalné lahve i kameny

Zdroj: APTN

Stovky demonstrantů vyšly do ulic řeckých měst, lidé protestovali proti násilí vůči mladistvým. Vzduchem létaly kameny a zápalné lahve, policie odpověděla slzným plynem, vodními děli i omračujícími granáty. V ulicích hořely barikády.

Ve čtvrtek se v ulicích Atén konal protest v rámci desátého výročí, kdy policie zastřelila patnáctiletého Alexise Grigoropoulose. Velká většina ze 1700 lidí, kteří se na akci sešli, se chovala klidně, našli se ale i tací, kteří zejména v oblasti Exarchia, kde byl chlapec zastřelen, stavěli barikády a zapalovali ohně.

 

Vzduchem podle portálu RT létaly kameny a zápalné lahve, policie odpověděla slzným plynem, vodními děly a oslepujícími granáty.

 

Protestující křičeli během demonstrace hesla jako "Ruce pryč od mládí!" a "Nechceme fašisty na školách!" zatímco pochodovali k řeckému parlamentu.

 

 

Demonstrace se konala v rámci desátého výročí od úmrtí Alexise Grigoropoulose. Ten byl zastřelen během noci, když si vyrazil s přáteli. Střelcem byl policejní důstojník Epaminondas Korkoneas, který tvrdí, že střílel do vzduchu a ne na mladíka.

 

Smrt Grigoropoulose vyústila už v roce 2008 v masivní demonstrace. I tehdy během nepokojů používali demonstranti proti policii kameny a Molotovovy koktejly.
 

klma TN.cz
Reklama