vrácení zboží

Nepovedený dárek: Prodejci vám ho NEmusí vyměnit. NÁVOD

Téma:

Vracení a výměny nepodařených vánočních dárků řeší Češi každý rok. Nabídka zboží je veliká a snadno se stane, že se někteří lidé s dárkem netrefí. Obchodníci obzvlášť po Vánocích s nutností měnit zboží počítají, u některých ale můžeme narazit. Problémem bývá i vrácení peněz.

Jestli plánujete vrátit nevhodný dárek do běžného obchodu, počítejte s tím, že vám ho nemusí přijmout. Prodejci v kamenných obchodech nejsou ze zákona povinni nechtěné zboží vyměnit nebo za něj vrátit peníze.

 

"Možnost vrátit či vyměnit zboží je zejména ve velkých obchodech a řetězcích obvyklá, není to však povinnost podnikatele. Každý rok se stává, že řada spotřebitelů odchází s nepořízenou, protože konkrétní prodejce neumožnil vrátit zboží nebo zákazník nesplnil podmínky pro vrácení, které si každý obchodník může nastavit podle sebe," uvádí vedoucí právního oddělení časopisu dTest Lukáš Zelený.

 

Většina obchodníků zákazníkům vstříc vychází, ale mají vlastní podmínky - někteří prodejci tak mohou vyžadovat vrácení dárku pouze v původním obalu, nebo umožňují pouze výměnu za jiné zboží.

 

Článek pokračuje na další stránce.

 

 

1
2 3 4
ham TN.cz