pokus o vraždu

Policie vyšetřuje pokus o vraždu ve vězení! Obětí je vychovatelka

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 24.10. 2019 12:43
Téma:

Policie vyšetřuje pokus o vraždu ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku. Dopustit se ho měl 24letý vězeň, který měl podle informací televize Nova zaútočit na vychovatelku. Vězně prý naštvalo, že za ním nepřišla domluvená návštěva a ze vzteku měl ženu začít škrtit.

Napadení vychovatelky vyšetřují krajští kriminalisté, kteří se zabývají vážnými násilnými trestnými činy. Vězeň měl vychovatelce omotat bundu kolem krku a začít jí škrtit. Odtrhnout ho museli dozorci, kteří ho srazili na zem, aby se dál nemohl hýbat. Policie už mladého vězně obvinila.


"Skutku se měl dopustit 24letý odsouzený muž. Muže jsme obvinili ze spáchání pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy," řekla policejní mluvčí Alena Bartošová. Zdravotní stav vychovatelky policie ani vedení věznice nekomentovalo.

 

 


Zatím není jasné, za jaký trestný čin byl muž ve vězení, ani jak dlouhý měl být původně jeho trest. Jisté ale je, že si ve věznici pobyt prodlouží. Za pokus vraždy hrozí až 18letý pobyt za mřížemi. Ročně ve věznicích po celé České republice dojde v průměru ke 33 napadením zaměstnanců vězni.
 

rod TN.cz