Dopravní tepna

Dálnice D1 byla neprůjezdná. Silničáři bourali starý most

Téma:

Řidiči cestující mezi Prahou a Brnem zažili v noci na neděli velké omezení na dálnici D1. U Jihlavy musela být v obou směrech dálnice uzavřena. Dělníci bourali starý most. Otevřena byla až v neděli okolo 10. hodiny.

Doprava byla provizorně vedena po objížďce. Znovu průjezdná měla být D1 v neděli krátce před polednem. Nakonec to silničáři stihli o trochu dřív. I když část dálnice zůstala uzavřena.


Sobota pátá hodina odpoledne. Provoz na dálnici dělníci svádí do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Těžké bagry stojí připravené opodál. Všechno už se připravuje na noční bourací maratón. Most na 116. kilometru dálnice D1 u Jihlavy půjde dolů.


Navezené hromady štěrku jsou tu proto, aby ochránily povrch dálnice. Právě na štěrk budou padat části bouraného mostu. Na ojedinělou podívanou se sem už odpoledne z Jihlavy přijel podívat Pavel Bláha se synem Adámkem.Zcela zavřená měla být D1 14 hodin. Od osmé večerní do nedělní desáté dopolední. Veškerá doprava musela na objížďku - ta vedla přes Jihlavu a Velký Beranov. Řidiči si tak najeli navíc nějakých 15 kilometrů.


Od nedělní desáté dopolední by se tímto úsekem mělo jezdit jedním jízdním pruhem v každém směru - takto omezený bude provoz kvůli dokončovacím pracím celou neděli.Řidiči se čas od času na našich dálnicích musí připravit na takovéto nečekané jobovky. Naposledy před dvěma týdny byla přes noc zavřená D1 u Devíti Křížů a to pro změnu kvůli stavbě nového mostu.


Další omezení řidiče čekají i v příštích měsících, kdy se budou v rámci generální rekonstrukce bourat nebo stavět mosty hned na několika místech D1. Bourat se ale bude poslední březnový víkend i dálniční most u Rudné u Prahy.Dálnice D5 bude mezi nultým a osmým kilometrem kvůli tomu celou noc uzavřená.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO OD ČTENÁŘE: Manželka ztuhla zděšením, děti ječely hrůzou. Chorvatská dálnice se změnila v peklo

FOTO: Řidičům na rakouské dálnici se nabídl neuvěřitelný pohled. Hned volali policii

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, David Pik TN.cz