Pomáhat a chránit

Neprůstřelní psi. Policie chrání i čtyřnohé parťáky, dostanou vesty

Desítky policejních psů dostanou nové neprůstřelné vesty. Nosit je budou zejména ti na zahraničních misích, ale chránit budou i psy u pořádkové policie. Výstroj možná jednou dostane i náš Ozzy - štěně, které znáte ze Snídaně s Novou!

Materiál, který se používá i v leteckém průmyslu. Jeho výhody jsou nepropustnost, neprůstřelnost, voděodolnost. Z něj jsou i vesty pro čtyřnohé kolegy českých policistů.

 

"Balistické vesty budou používat psi zejména na zahraničních misích," říká mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. Chránit budou služební psy i v Česku třeba při vyhledávání výbušnin. Policie jich má celkem 83.

 

Jedna taková vesta váží zhruba tři kila, pro služebního psa by to podle kynologů neměl být žádný problém. Na parádu za necelých 11 tisíc korun si ale musí psi nejdříve zvyknout. Podle psovodů to ale jde naštěstí rychle.

 

 

V budoucnu by mohla jedna zbýt i na našeho Ozzyho. Psa, kterého sledujeme už od jeho narození ve Snídani s Novou. Jen ještě musí povyrůst. Teď je mu osm týdnů - na výcvik už se ale pilně připravuje.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez, Kristýna Šimánková TN.cz