Prezident ČR

Neschopní ať zkrachují, kritizují mě blbečci, říká prezident Zeman

Jan Houška
Jan Houška
10.10. 2020 10:18
Téma:

Česká republika se v současné chvíli potýká s rapidním nárůstem nakažených Covidem-19. Vláda proto zavádí přísná opatření, která mají nárůst nákazy zbrzdit. Na stole je i takzvaný lockdown, který by mohl zničit některé podnikatele a živnostníky. Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro MF DNES vyjádřil, že zkrachují jen ti neschopní.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek uvedl, že pokud se čísla nově nakažených nesníží, tak nebude jiná cesta než zavést lockdown. Prezident Miloš Zeman zároveň ale v rozhovoru pro MF Dnes řekl, že je přesvědčen, že k ničemu takovému nedojde.

 

Prezident také vyjádřil souhlas s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), že je třeba omezit volnočasové aktivity. "Říkal jsem to i profesu Prymulovi, že když zavřete noční kluby á la Techle Mechtle, do kterých chodí pražská smetánka, tak bude sedět, číst knihy, jak doporučuje Prymula, a zvyšovat tím svou beztak nízkou vzdělanostní úroveň," řekl Zeman.

Jaká konkrétní slova ohledně lockdownu, podnikatelů a umělců prezident použil, si můžete poslechnout v rozhovoru:

 

 

 

Prezident Zeman za tento výrok sklidil na internetu velkou kritiku a uvedl, že podle něj jsou lidé, kteří ho kritizují, internetoví blbečci. "Nemám rád anglickou terminologii, takže místo haterů, tedy lidí, kteří šíří nenávist, jim říkám internetoví blbečci. A vážit si internetových blbečků může jen další blbeček,“ vysvětlil Miloš Zeman.

 

Podle Zemana v důsledku koronaviru totiž zkrachují jen neschopní podnikatelé. "Jsem zastáncem toho, čemu se říká COVID III. To znamená dlouhodobé, státem garantované úvěry s nízkou úrokovou sazbou a odloženou dobou splatnosti. A když podnikatelé nedokážou tento úvěr využít a zkrachují, nu, tak se pročistí trh. Protože jejich firma, když tuto pomoc nedokázala využít, je zřejmě neschopná, nebo jsou přesněji řečeno neschopní ti podnikatelé," řekl prezident.

 

 

Anketa

Souhlasíte se slovy prezidenta Miloše Zemana?

Hlasovalo 2174 lidí.

 

Prezident Zeman se v rozhovoru vyjádřil také ke svému zdravotnímu stavu a zejména k nedávné operaci ruky, kterou stále nosí v ortéze. "V úterý jsem byl v Prostějově, kde se splnil jeden z mých snů, který je zřízení praporu dronů. Čili úplně normálně pracuji. Nic mi v tom nebrání. Ruka mě, pravda, trochu pobolívá, ale dá se to vydržet," uvedl Zeman.

 

Miloš Zeman vyhrál spor s bývalým brněnským radním Bartíkem. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

TN.cz