Nepodařený pokus

Policie dopadla nešiku, který prý chtěl ukrást psa. Ten se vrátil domů. VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
18.6. 2020 20:54
Téma:

Velmi úsměvný byl pokus neznámého muže, který se v Českých Budějovicích snažil podle policie ukrást psa. Neměl totiž žádný nápad, jak zvíře ze zahrady dostat. Nakonec se mu to přece jen povedlo a po velkém úsilí psa odvedl. Ten mu ale utekl a vrátil se k majiteli. Policie už podezřelého vypátrala.

"Ke krádeži došlo 6. června okolo šesté hodiny odpoledne. Na policisty se obrátil majitel s tím, že je jeden z jeho dvou psů pryč,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.


Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory se případem začali okamžitě zabývat. Muž, který podle vyšetřovatelů psa ukradl, se kolem domu poškozeného pohyboval kolem půl šesté a měl s sebou na vodítku menšího pejska.


Měl si vybrat jednoho z hafanů a chtěl ho dostat za každou cenu přes plot. Několikrát se ho snažil vzít také do náruče a přehodit, to se mu však nepovedlo. Vše je vidět na videu, které policisté zveřejnili a které nakonec pomohlo dopadnout podezřelého muže.

 


Nakonec objevil velmi jednoduchou cestu, kudy ho přes plot dostat. Z vnitřní strany plotu šla totiž otevřít branka k pozemku.


Majitel psa se po zjištění, že na zahradě není, od kolemjdoucích dozvěděl, že muž, který psa měl odcizit, šel i s ním směrem do Stromovky. Tam však už nikoho nenašel. Když se vrátil domů, nalezl svého miláčka sedět před brankou.


Přestože zvíře neznámému muži nakonec uteklo, je podezřelý ze spáchání krádeže a porušování domovní svobody.

TN.cz