Protiislámské heslo

"Nešiřte islám, jinak vás zabijeme!" Policie řeší nápis na mešitě v Brně

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 20:50
4.1. 2020 15:11
Téma:

Na brněnské mešitě se objevil protiislámský nápis. Po tom, kdo na modlitebnu výhružnou zprávu nasprejoval, pátrá policie. Případ zatím vyšetřuje jako poškozování cizí věci.

Nápis "Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme" se na mešitě ve Vídeňské ulici v Brně objevil podle policie zřejmě už v pátek ráno. Škodu policisté odhadují na pět tisíc korun, případ vyšetřují a budou prohlížet také kamerové záznamy.

 

"Událost jsme zadokumentovali, zatím ji vyšetřujeme jako poškozování cizí věci. Tato právní kvalifikace se ale může ještě rozšířit nebo změnit," uvedl pro TV Nova policejní mluvčí Bohumil Malášek. Záležet bude zřejmě na vyjádření znalců.

 

Nejde přitom o první podobný útok na brněnskou mešitu. V prosinci 2013 někdo před dveře rozsypal vepřové kosti. V srpnu 2015 byla vytlučena okna mešity železnou tyčí a o tři měsíce později pocákány dveře olejem. Naposledy v listopadu 2016 někdo položil před dveře tašku s vepřovou hlavou.

 

 

V červenci 2016 uspořádal protiislámský aktivista a politik Martin Konvička před mešitou akci zaměřenou proti muslimům. Na ní se podával vepřový guláš a konala se promenáda v plavkách.

 

GALERIE: Poničená mešita v Brně

1
/
8
Zdroj: TV Nova
Vandalové poškodili mešitu v Brně výhrůžnými nápisy - 7

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz