Vánoční ostrovy

Neskutečné monstrum: Turista našel v džungli metrového kraba

Muž s obřím krabem
Zdroj: facebook.com
Téma:

Velkou odvahu prokázal turista Mark Pierrot. Při návštěvě Vánočních ostrovů zapózoval s obřím krabem. Krab palmový, kterého si Mark chytil, měřil přes metr! Jeho klepeta přitom bezproblémů rozlousknou kokosový ořech.

Mark Pierrot se nebál a ochotně zapózoval s obřím krabem palmovým, který měřil přes metr. Ačkoliv už v minulosti byly zaznamenány případy, kdy krab palmový dorostl takových rozměrů, obvykle měří přibližně 40 centimetrů.

 

S fotografií se kromě Marka pochlubila také organizace, která propaguje Vánoční ostrovy coby turistickou destinaci. A ze snímku muže s obřím korýšem se hned stal hit internetu. Ovšem reakce uživatelů sociálních sítí zaměstnance agentury poněkud překvapily.

 

Lidé totiž na Facebooku psali, že by obřího kraba chtěli sníst. To se obyvatelům Vánočních ostrovů, kde jsou krabi chránění, přirozeně nelíbilo. Pokud by to přeci jen někdo udělal, byla by to pravděpodobně nejdražší večeře v jeho životě. Mohl by totiž dostat pokutu i ve výši v přepočtu 136 tisíc korun!

 

 

Krab palmový se dožívá i sedmdesáti let. Přes své obří tělo mu nedělá problém šplhat obratně po palmách. Rád si pochutná na kokosovém ořechu, který svými obřími klepety bez problémů rozlouskne. Nedělá mu ale problém ani zabít krysu či želvu. Krab palmový je také kanibal.
 

vbo TN.cz