džbán

Nesmyslný zákaz! Lidé si na koupaliště nesmí přinést ani vodu

Téma:

Před návštěvou každého koupaliště by si raději měli návštěvníci pozorně přečíst návštěvní řád. V jednom takovém na Praze 6 totiž zakázali vstup s vlastním jídlem či pitím. Za porušení návštěvního řádu poté hrozí návštěvníkům vykázání bez nároku na vrácení vstupného.

Změna vlastníka s sebou bezesporu přináší změny, které veřejnosti mohou připadat poněkud nesmyslné. Jedna taková změna se týká návštěvníků Přírodního koupaliště Džbán na Praze 6.To má od této sezony nového vlastníka a tím došlo i ke změně návštěvního řádu, který nyní zakazuje návštěvníkům vnášet vlastní jídlo a pití. Dále je zde zmíněno, že "konzumace jídla a pití je možná pouze na místech k tomu určených provozovatelem".


"Je to stejný princip, jako že si lidé nemohou vnášet vlastní potraviny do restaurace," uvedl pro TN.cz Jiří Němec, jednatel společnosti MOLEPO s.r.o., která areál vlastní a provozuje. Dále zmiňuje, že nařízení je bezpečnostního charakteru. "Vemte si, kdyby si lidé nosili vlastní lahve s alkoholem a opíjeli se tam," řekl Němec.

GALERIE: Zákaz jídla a pití na koupališti Džbán

1
/
9
Zdroj: TN.cz, gwe
Zákaz jídla a pití na koupališti Džbán - 1
Jenže pitím se samozřejmě rozumí i obyčejná voda, na kterou se zákaz také vztahuje. Reportér TN.cz si tedy zakoupil půllitrovou lahev vody, která stojí 29,- Kč. V případě, že by zde návštěvník strávil celý den a vypil dva litry vody, tak jen za vodu utratí 116,- Kč.Spolu se vstupným, které činí 90,- Kč (pro dospělého), může pak pro rodinu s dětmi vyjít taková návštěva koupaliště poměrně draho. Čtěte tedy pokaždé návštěvní rád, protože piknik na takovém místě může znamenat i vykázání z areálu bez nároku na vrácení vstupného.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Související témata:
gwe TN.cz