Průzkum

Nesnídáte a jíte pozdě? Šance, že přežijete infarkt, jsou nižší

Větší riziko úmrtí při infarktu
Zdroj: Getty Images
Téma:

Vědci z brazilské univerzity v Sao Paolu pozorovali 113 lidí, kteří v minulosti utrpěli infarkt a zjistili, že pravidelná snídaně, ale i večeře je nadmíru důležitá. Pokud vás v budoucnu postihne srdeční příhoda, máte pak mnohem větší šanci, že přežijete.

Nesnídat a jíst pozdě večer. To je kombinace, která lidskému tělu vůbec neprospívá. Říkají to vědci z brazilské univerzity v Sao Paulu, kteří přišli s výsledky průzkumu poté, co sledovali 113 lidí, jež v minulosti utrpěli infarkt.


Zjistili, že ti, kteří pravidelně vynechávají snídani a jedí méně než dvě hodiny před spaním, mají v případě infarktu daleko nižší šanci na přežití, než lidé, kteří dodržují režim."Odborníci se domnívají, že s ranním jídlem tělo přes den spálí více kalorií a srovná se mu hormonální hladina. Cítí se tedy i lépe," píše Daily Mail.


57 % zkoumaných účastníků přeskočilo snídani alespoň třikrát týdně, 51 % mělo pozdní večeři třikrát týdně a 41 % vynechávalo snídani a večeřelo pozdě. Třetí zmíněná skupina měla podle výsledků až pětkrát větší rizikovost návratu srdeční příhody."Akademici, kteří uveřejnili výsledky v Evropském magazínu preventivní kardiologie (European Journal of Preventive Cardiology) dodali, že způsob, jak něco udělat pro své zdraví, je opravdu jednoduchý," uvádí Daily Mail. Stačí zkrátka správně jíst.

han TN.cz