nedojela

Němka pašovala shetlandského poníka do Česka v kufru auta

Poník v kufru
Zdroj: Polizei Minden-Lübbecke
Převážela poníka v kufru auta
Téma:

Němka chtěla převézt poníka do České republiky. Neobtěžovala se ale s pořizováním boxu na přepravu zvířat a poradila si svépomocí. Rozhodla se, že malému poníkovi bude muset stačit kufr auta.

Policisté ženu zastavili nedaleko Hannoveru a když se blíže podívali do jejího Fiatu Panda, nestačili se divit vlastním očím. V kufru malého vozu našli shetlandského ponyho. Na ženinu obranu je ale nutno dodat, že zvířeti alespoň vystlala kufr slámou, aby se mu pohodlněji leželo.

 

A věřila, že tím udělala všechno pro zodpovědný transport zvířete. Stejného názoru ale nebyli policisté, kteří poníka při kontrole objevili. I přesto, že je zvíře malého vzrůstu, nepřipadal jim kufr auta k přepravě adekvátní. Píše o tom německý web Presseportal.

 

Dobře mu tak! Blbec střelil zvíře, odražená kulka ho trefila do hlavy!

 

S poníkem takto ujela asi 100 kilometrů, dalších 500 ještě měla před sebou. A kdyby ji policisté v jízdě nezabránili, nejspíš by do cíle dojela. Poníka měla předat jeho majiteli. Toho kontaktovali policisté a vyzvali ho, ať si pro zvíře do Německa přijede. Zdůraznili ale, že s sebou má přivézt box určený pro převoz koní.

Související témata:
mom TN.cz