neobvyklá nehoda

Neštěstí na letišti! Muže srazilo přistávající letadlo, na místě zemřel

Southwest Airlines - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 8. 5. 2020
Téma:

Na letiště v texaském Austinu ve čtvrtek večer přiletělo letadlo společnosti Southwest Airlines, přistávání ale neproběhlo bez problémů. Na dráze byl totiž muž, kterého stroj zasáhl. Na místě zemřel.

Letadlo americké společnosti Southwest Airlines letící z Dallasu do Austinu mělo ve čtvrtek večer nepříjemnou nehodu. Na dráze stál muž, kterého letoun při přistávání srazil. Podle informací amerického Federálního úřadu pro letectví měl pilot muže spatřit ve chvíli, kdy se letadlo dotklo země. Při srážce neměl šanci, na místě byl mrtvý.

 

Neví se, zda je oběť zaměstnancem letiště nebo někým "zvenčí". Okolnosti podivné nehody také zatím nejsou známé. "Událost je v současné době předmětem vyšetřování, více informací poskytneme, jakmile budou k dispozici," uvedlo austinské letiště na twitteru.

 

 

Podle zpravodajského webu CBSNews se měl pilot pokusit člověku na dráze vyhnout, to se mu ale nepodařilo. Posádka letadla pak našla mrtvolu, mělo se jednat o dospělého muže. Z 53 cestujících se nikdo nezranil. Na případu se podílejí vyšetřovalé z Federálního úřadu pro letectví, kteří pomáhají policistům z místního oddělení.

 

TN.cz