Závod na Karvinsku

Neštěstí v dole OKD! Havíře pohřbila hluboko pod zemí hornina

Horník
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Při důlním neštěstí v závodu OKD ve Stonavě na Karvinsku zemřel polský horník. Během vrtání se uvolnila hornina, která pracovníka zavalila.

Neštěstí se v Důlním závodu 2 stalo v úterý krátce po půl osmé večer. Informoval o tom mluvčí OKD Ivo Čelechovský na webu. Pětapadesátiletý horník dodavatelské společnosti přišel o život při vrtání svorníku v hloubce 1100 metrů pod zemí.

 

"Nečekaně se uvolnila hornina, která ho přímo zasáhla. Na místo byla neprodleně povolána Hlavní báňská záchranná stanice," doplnil Čelechovský. Lékař začal pracovníka ihned resuscitovat, po dvou hodinách ale musel konstatovat smrt.

 

"Příčinu smrtelného úrazu nyní šetří komise složená ze zástupců OBÚ pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého, Police ČR, vedení OKD, a.s., zástupců dodavatelské společnosti ALPEX a zástupců odborové organizace," uzavřel Čelechovský.

 

 

Letos zemřel v dolu OKD už druhý horník. V únoru přišel v podzemí Dolu ČSM-jih ve Stonavě o život dvaapadesátiletý Polák. Jeho bezvládné tělo objevili pracovníci noční směny v jedné z šachet.

epa TN.cz