Oslavy revoluce

Netradiční 17. listopad: Svíčky v okně a akce přes internet

Dominika Janochová
Dominika Janochová
Aktualizováno 20:15
16.11. 2020 12:28
Téma:

Oslavy 17. listopadu se letos kvůli pandemii koronaviru a nouzovému stavu přesunou hlavně do virtuálního prostoru. Většina plánovaných akcí se bude konat bez přítomnosti veřejnosti. V ulicích Prahy budou na pořádek dohlížet policisté.

 V hlavním městě se k oslavám 17. listopadu uskuteční několik akcí. Všechny ale proběhnou netradičně a lidé je budou moci sledovat na internetu. Například na pražském Albertově budou mít lidé možnost alespoň zapálit svíčku a položit květinu, kolem poledne tam pak proběhne program ve skromnějším provedení než v minulých letech.

 

Tradiční koncert na Václavském náměstí se bude konat bez přítomnosti veřejnosti, na místě produkce prý nebude vidět ani slyšet, ale lidé ji budou moci sledovat od půl páté on line. V ulicích hlavního města budou na hladký průběh oslav dohlížet policisté z pořádkové, dopravní, ale i kriminální služby. Chybět nebudou ani členové antikonfliktního týmu nebo příslušníci městské policie.

 

Například Národní třída v Praze bude v den oslav zcela uzavřena pro veškerou dopravu a policie bude v rámci přijatých opatření dohlížet na dodržování veškerých platných nařízení v souvislosti s šířením nemoci covid-19.

 

 

K oslavám se podle organizátorů bude možné připojit také symbolickým zapálením svíčky v okně.

Související témata:
vrl TN.cz