Loučení s legendou

Netruchlí se jen na Žofíně, lidé se s Mistrem loučí po celé republice

Linda Nguenová
Linda Nguyenová
Aktualizováno 11.10. 2019 21:33
Téma:

Prostranství před vilou na Bertramce, kde do posledních dní Karel Gott žil, se hned po jeho smrti proměnilo v pietní místo. Ulici před vilou zaplavily tisíce svíček. A lidé nejen tam stále proudí.

A den, kdy se celé Česko v paláci Žofín na Slovanském ostrově s legendárním zpěvákem loučí, není žádnou výjimkou. Někteří truchlící dokonce navštívili jak Žofín, tak právě Bertramku.

 

Fanoušci Karla Gotta sem jezdí opravdu zdaleka - nejen ze sousedního Slovenska, ale například také z Itálie. Jedna z fanynek reportérce TV Nova řekla, že je pro ní dnešek symbolický, protože naposledy Karla Gotta viděla na koncertě právě na Žofíně, kde je nyní vystavena rakev.

 

Pietní místa jsou ovšem i v jiných částech republiky, nejen v metropoli. Například v kapličce v Rozkoši u Humpolce, kde Mistra připomíná hudba, svíčky i podobizna. Běžně se přitom kaplička otevírá jen jednou ročně.

 

 

Lidé na zpěváka vzpomínají i ve Velké Bíteši, kde má Karel Gott hvězdu na chodníku slávy. Jako místa piety slouží i některé radnice - třeba ve Zlíně, Ústí nad Labem, Třebíči nebo Moravských Budějovicích.

pez TN.cz