nepochopitelné chování

Krávy nebudou mít co žrát. Stohy slámy někdo počmáral graffiti

Pokreslený stoh slámy
Zdroj: Katka Milsomrová
Zemědělcům na jihu Čech někdo pokreslil stohy slámy
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
15.7. 2020 19:54
Téma:

Zemědělci to mají občas opravdu náročné - kromě nepřízně počasí jim úrodu často ničí i samotní lidé. Nad některými způsoby dokonce zůstává rozum stát. Například na jihu Čech neznámý vandal postříkal sprejem stohy slámy a zničil tak tvrdou práci místním zemědělcům.

"Tohle nikdy nepochopíme! Nejde vůbec o první takový případ. V době, kdy všude probíhají sklizně a zemědělci mají opravdu napilno a skoro nespí, se najde nějaký „trouba“, který jejich práci zničí," napsala na Agrární komora na facebooku, kde sdílela fotografii stohů slámy z jižních Čech.

 

Z nepochopitelných pohnutek se neznámý vandal rozhodl tyto stohy "ozdobit" graffiti, na které si vzal sprej. Pokreslená sláma už tak zemědělcům příliš užitku nepřinese. "Někdy to vypadá, že se obyčejná lidská slušnost bohužel někam vytratila. Takže nikomu nic neničte a neberte, co není vaše," vyzývá lidi rozhořčeně Agrární komora.

 

 

Není to tak dávno, kdy na sociálních sítích informovala o dalším nešvaru, kterému musí zemědělci čelit. Mezi lidmi se rozšířil trend pořizování fotografií a tzv. selfies uprostřed rozkvetlých polí s jetelem nebo vlčím mákem. Pro krásnou fotografii ale rostliny pošlapávají a zanechávají za sebou spoušť.

 

TN.cz