Velká Británie

Angličan chytil vzácného žraloka, podařilo se mu to jako prvnímu v zemi

Žraloci - 2
Zdroj: Getty Images
Ilustrační obrázek.
Jan Houška
Jan Houška
6.10. 2020 10:55
Téma:

Při poklidném rybaření s kamarády se Angličanovi Jasonu Gillespiemu podařilo chytit vzácného žraloka albína. Stal se tak prvním rybářem v Anglii, který "bílého" žraloka chytil.

Jason byl minulý čtvrtek s přáteli rybařit v blízkosti ostrova Wright u jižního pobřeží Velké Británie. Po nahození udice se ale nestačil divit. Podařilo se mu chytit třímetrového žraloka šedivého, který byl celý bílý. Chyběl mu totiž veškerý pigment.

 

Padesátiletý rybář tvrdí, že se nakonec rozhodl žraloka vrátit zpět do vody. Nejdříve si ale stačil udělat několik fotek na památku. Stal se totiž vůbec prvním člověkem, který u pobřeží Anglie takto zbarveného žraloka chytil, informuje Daily Mail.

 

Anyone ever seen an albino tope before? Jason Gillespie caught this one yesterday off the south coast!

Zveejnil(a) Dave Barham Fishing dne Steda 30. z 2020

 

"Rybaření se věnuji už více než 30 let, ale nikdy jsem nic podobného na vlastní oči neviděl. Myslím si, že když žraloci takto ztratí barvu, tak jsou ve velkém ohrožení života a nemůžou kvůli bílé barvě lovit jako obvykle,“ uvedl nadšený Jason.

 

 

Žralok šedivý se živí především drobnými rybami, měkkýši a chobotnicemi. Za potravou je schopen urazit obrovské vzdálenosti. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz