Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

účtenková loterie

Neváhejte s registrací účtenek do loterie, dnes je poslední den

Zdroj: TV Nova

Neděle je posledním dnem, kdy se mohou lidé zaregistrovat do účtenkové loterie. Už ve středu bude jasno, kdo si díky účtenkám odnese milion korun, auto a další ceny. Lidé zaregistrovali přes 12,5 milionu účtenek a další stále přibývají. Mnoho lidí s projektem nesouhlasí.

Účtenková loterie se losuje vždy 15. den v měsíci a to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce. Aby mohly být zařazeny do slosování, musí je lidé zaregistrovat nejpozději tři dny před slosováním, tedy do 12. dne v měsíci.

 

Ministerstvo financí v rámci účtenkové loterie rozdá ročně výhry za 65 milionů korun. Hraje se o zajímavé ceny, hodnota prvních pěti výher bude od 100 000 do 1 milionu korun, včetně osobního automobilu.

 

Zájem o účtenkovou loterii je enormní. "Momentálně máme v systému 12,5 milionu účtenek - ke slosování je zařazeno téměř deset milionů," sdělila na začátku listopadu náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. A další neustále přibývají.

 

Účtenková loterie ale sklízí kritiku z mnoha směrů. Lidem vadí, že při zpracování účtenky musí zadat daňové identifikační číslo podnikatele.

 

"My si myslíme, že účtenkovku takto špatně a protizákonně připravenou bychom měli zastavit, protože spěch, aby stihli účtenkovku před volbami, šel na úkor zákonů," zlobí se Jan Farský (STAN).

 

 

Množí se také kritika aplikace, která podle lidí funguje velmi špatně. Jeden člověk ji dokonce označil za ostudu ministerstva financí. Chválí ji jen málokdo. Podle zkušeností uživatelů nejsou bez chyby ani internetové stránky.
 

 

I přes kritiku se ale s loterií pokračuje. Zapojit se může každý. Stačí se zaregistrovat a zadávat kódy z účtenek. Zaregistrovat můžete pouze jednu účtenku od jednoho obchodníka za jeden den. Své účtenky registrujte na portálu ministerstva financí www.uctenkovka.cz.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž vyhrál v loterii a zatajil to doma manželce. Nepochopíte, co poté udělal!

V loterii vyhráli 148 milionů liber a peníze rozhazovali za věci Lady Gaga! Tomu je teď ale konec
 

klma TN.cz