Tipy na výlet

Nevíte kam vyrazit o státním svátku? Přehled zajímavých míst

28. října si připomínáme den vzniku samostatného Československa. K této příležitosti bude možnost navštívit spoustu zajímavých míst. Praha láká na jedinečnou možnost navštívit prostory Masarykova nádraží. Zámky a hrady nabízejí pro děti vstupy zdarma.

Státní svátek je pro mnohé ve znamení volna, a proto je také ideálním dnem k návštěvě historických památek. Praha nabízí několik zajímavých expozic a také návštěvu neobvyklých míst, která to jsou?


Mezi oblíbené patří Národní technické muzeum. To ukáže své budoucí Železniční muzeum v prostorech Masarykova nádraží. Návštěvníci se mohou podívat do bývalé výtopny i dílen, které jsou zatím před rekonstrukcí. Národní galerie otevře všechny své stálé expozice. Otevřený bude Štemberský palác, kde je vystaveno evropské umění od antiky do závěru baroka nebo Veletržní palác, kde je vystaveno umění 20. a 21. století.

 


Kramářova vila nabídne hodinové prohlídky interiérů a zahrad, které budou doplněné o odborný historický výklad a nebude chybět ani komentář k prvním majitelům vily, kteří se zasloužili o její rozkvět. Komentované prohlídky expozic nabídne i poslanecká sněmovna a senát. Velkým lákadlem je návštěva Primátorského sálu v Obecním domě, kde návštěvníci mohou nahlédnout i do reprezentačních sálů prvního patra.


Pro milovníky dějin si připravila Univerzita Karlova expozici, která mapuje celé dějiny této nejstarší univerzity. Expozice bude připravena ve sklepení Karolina. Na Mariánském náměstí se budou konat krátké prohlídky prvního patra Rezidence primátorky.


Zcela zdarma mohou navštívit děti do 18 let všechny státní hrady, zámky a další památky, které spravuje Národní památkový ústav. Prohlídky s průvodcem například nabízí Karlštejn i Křivoklát. V Česku i nadále zůstává spousta památek otevřených v zimě.

 

 

Na státní svátek bude zavřený Pražský hrad  a to kvůli bezpečnostním opatřením, které jsou spojená s předáváním státních vyznamenání. Den otevřených dveří zde probíhá tradičně v květnu.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Míša Doubravová z Ulice je v zápřahu: Volno budu mít až na podzim

Co dělá zpěvačka Ewa Farna ve volném čase? Nechá si do těla pouštět elektrický proud!

Související témata:
iva TN.cz