Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Matematická pohotovost

Nevíte si rady s trojčlenkou? Volejte Matematickou pohotovost!

Matematika
Zdroj: Thinkstockphotos

Složité vzorce a náročné výpočty? S tím vším může pomoci Matematická pohotovost Slezské univerzity v Opavě. Na telefonu nebo mailem pomohou všem, které trápí složitosti matematiky.

Matematická pohotovost začne fungovat asi v polovině letošního října. Podle Davida Slosarczyka z Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě, který na přípravě pohotovosti pracuje, přípravy pomalu finišují.


“Na pohotovosti budou jeden až dva pracovníci. Lidé, kteří si nebudou vědět rady s nějakou matematickou úlohou, budou moci volat ve všední dny v odpoledních hodinách. Pracovník na telefonu s nimi celý příklad projde,“ popsal Slosarczyk.


Dotazy bude možné také zasílat mailem pomocí stránek, které se pro tuto službu připravují. Matematická pohotovost bude službou pro veřejnost, rady budou zdarma.

 

GALERIE: Brainfitness v Opavě

1
/
10
Zdroj: David Slosarczyk
Brainfitness Opava - 5


Matematická pohotovost bude součástí projektu Brainfitnessu, tedy mozkové posilovny. Na rozdíl od obvyklého fitness zaměřeného na posílení těla chce Brainfitness udržovat duševní kondici. Mozkovou posilovnu zaštiťuje Slezská univerzita v Opavě.

 


„Smyslem je rozvíjet logické myšleni, asociace, hledání skrytých souvislostí a vazeb. Předpokládáme, že vždy dopoledne se v BrainFitness budou konat exkurze základních a středních škol, ať už s organizovaným programem a přednáškami, či jen s neorganizovaným řešením hlavolamů a kódů. Odpoledne prostory otevřeme pro širokou veřejnost,“ nastínil činnost Slosarczyk.


Zájemci o duševní rozcvičku najdou zařízení přímo v centru Opavy v Beethovenově ulici 179/2. Ve spolupráci s Dětskou Mensou připravuje opavské Brainfitness soutěže, víkendová soustředění a workshopy, především zaměřené na oblast matematiky a logiky, do budoucna se plánuje pořádat výstavy děl spadajících do takzvaného Mathematical Art. 5. října o půl šesté večer se tam uskuteční i Noc vědců.

rod TN.cz