Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Matematická pohotovost

Nevíte si rady s trojčlenkou? Volejte Matematickou pohotovost!

Matematika
Zdroj: Thinkstockphotos

Složité vzorce a náročné výpočty? S tím vším může pomoci Matematická pohotovost Slezské univerzity v Opavě. Na telefonu nebo mailem pomohou všem, které trápí složitosti matematiky.

Matematická pohotovost začne fungovat asi v polovině letošního října. Podle Davida Slosarczyka z Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě, který na přípravě pohotovosti pracuje, přípravy pomalu finišují.


“Na pohotovosti budou jeden až dva pracovníci. Lidé, kteří si nebudou vědět rady s nějakou matematickou úlohou, budou moci volat ve všední dny v odpoledních hodinách. Pracovník na telefonu s nimi celý příklad projde,“ popsal Slosarczyk.


Dotazy bude možné také zasílat mailem pomocí stránek, které se pro tuto službu připravují. Matematická pohotovost bude službou pro veřejnost, rady budou zdarma.

 

110

GALERIE: Brainfitness v Opavě

Zdroj: David Slosarczyk

Brainfitness Opava - 5

Hodnocení:


Matematická pohotovost bude součástí projektu Brainfitnessu, tedy mozkové posilovny. Na rozdíl od obvyklého fitness zaměřeného na posílení těla chce Brainfitness udržovat duševní kondici. Mozkovou posilovnu zaštiťuje Slezská univerzita v Opavě.

 


„Smyslem je rozvíjet logické myšleni, asociace, hledání skrytých souvislostí a vazeb. Předpokládáme, že vždy dopoledne se v BrainFitness budou konat exkurze základních a středních škol, ať už s organizovaným programem a přednáškami, či jen s neorganizovaným řešením hlavolamů a kódů. Odpoledne prostory otevřeme pro širokou veřejnost,“ nastínil činnost Slosarczyk.


Zájemci o duševní rozcvičku najdou zařízení přímo v centru Opavy v Beethovenově ulici 179/2. Ve spolupráci s Dětskou Mensou připravuje opavské Brainfitness soutěže, víkendová soustředění a workshopy, především zaměřené na oblast matematiky a logiky, do budoucna se plánuje pořádat výstavy děl spadajících do takzvaného Mathematical Art. 5. října o půl šesté večer se tam uskuteční i Noc vědců.

rod TN.cz