Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2018 12:06
Vánoční úklid

Žena levně vyčistila sedačku. Její nápad je předvánočním hitem

Čištění špinavé sedačky
Zdroj: Profimedia

Vánoce se blíží a tak se jistě ještě mnoho z vás chystá na úklid. Pokud plánujete čistit sedačku, seznamte se s metodou, se kterou přišla žena z Queenslandu v Austrálii. Vyjde vás totiž jen na pár korun!

S nápadem jak levně vyčistit špinavou sedačku příšla hospodyňka z australského Queenslandu. Na sociálních sítích zveřejnila návod jak nahradit běžné ale relativně drahé čistící prostředky.

 

Používá místo nich tablety na čištění zubních náhrad. Ty v Česku stojí od 20 korun v balení po šesti kusech. Ke třem tabletám už pak stačí pouze teplá voda a lahev s rozprašovačem. "Použila jsem teplou vodu a dala jsem do ní tři tablety. Pak jsem počkala až se rozpustí," pochlubila se žena ve skupině na Facebooku, kde se její návod stal ihned hitem a nadšeně ho vyzkoušely stovky dalších žen. Informaci přinesl deník Daily Mail.

 

 

Tato australská hospodyňka pak s přípravkem vyčistila špinavou pohovku ve svém obývacím pokoji. "Počkala jsem přibližně pět minut a následně jsem pohovku vydrhla kartáčem a ručníkem," popsala žena. Tento postup opakovala, dokud nebyla sedačka čistá.

 

Podobný postup údajně zkoušela i na dlažbu, které pak vypadaly jako nové.
 

pan TN.cz