Výpověď svědků

Než šel vraždit, pomohl terorista z Vídně sousedce s nákupem!

Terorista z Vídně Kujtim Fejzulai
Zdroj: Profimedia
Terorista z Vídně Kujtim Fejzulai
Petr Zelený
Petr Zelený
4.11. 2020 17:36
Téma:

Jedním z posledních lidí, kteří před pondělním útokem ve Vídni viděli mladého teroristu Kujtima Fejzulaie, byla jeho osmašedesátiletá sousedka. Ta nyní popsala, že jí mladík, který později zabil čtyři lidi a dvě desítky dalších zranil, pomohl s nákupem a měl navíc povídavou náladu.

Gordana Nikolicová potkala Fejzulaie přibližně šest hodin před tím, než se ozbrojený vydal do ulic rakouské metropole s úmyslem vraždit. Podle ní se mladý terorista s makedonskými kořeny usmíval a vypadal "naprosto v pohodě."

 

"Vystoupila jsem v domě z výtahu, když zrovna scházel ze schodů. Hned ke mně spěchal, aby mi pomohl s taškami. Řekla jsem mu, že jsem v pohodě, ale on trval na tom, že mi pomůže a odnesl nákup až před dveře mého bytu," cituje britský Mirror seniorku.

 

 

Fejzulai se prý celou dobu usmíval, vypadal šťastně a měl povídavou náladu. "Dělá se mi špatně z toho, že o chvíli později zabíjel lidi," svěřila se starší žena, která ho potkala v pondělí ve dvě hodiny odpoledne.

 

V tu dobu měl na sobě mladík sympatizující s islámskými radikály sportovní bundu a černé volné kalhoty. Do bytu na okraji Vídně se tak ještě později nejspíš vrátil, aby se převlékl. Při večerním masakru byl totiž celý v bílém.

 

V domě jsou stále cítit výbušniny, kterými policisté v úterý brzy ráno odpálili dveře do útočníkova bytu, na chodbě pořád leží jejich trosky. Vstup do bytu je zabedněný a zapečetěný.

 

 

Mladý islamista při svém řádění v ulicích Vídně v pondělí večer zabil čtyři lidi, dalších přibližně 20 utrpělo zranění. Policisté útočníka později zastřelili, provedli řadu domovních prohlídek a zadrželi více než deset podezřelých. Dva i v sousedním Švýcarsku. 


Připomeňte si útok ve Vídni v úterní reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz