Přepověď počasí

Na sluníčko zapomeňte! Podívejte se, kde všude bude pršet. MAPY

Vysoké srážky a ochlazení
Zdroj: Meteopress, Getty Images
Téma:

Úterní slunečné ráno nijak nenaznačilo, že nás čeká několik deštivých dnů. Už během dne totiž přijdou na území Česka přeháňky, které vydrží až do pátku. Podívejte se na srážkových mapách, kde všude bude pršet!

Zatímco ještě v úterý ráno vstávalo mnoho lidí za svitu sluníčka, v průběhu dne už bude potřeba vytáhnout deštníky. "Počasí v Česku ovlivňuje frontální rozhraní, které se pozvolna začne ze Slovenska přesouvat na naše území a přinese déšť na celé území," popsala mluvčí ČHMÚ Dagmar Honsová.

 

I středeční obloha bude oblačná až zatažená s občasným deštěm a přeháňkami. Naprší od 1 do 10 mm, na horách až kolem 20 mm srážek.

 

Noční teploty budou mezi 7 až 3 stupni, přes den stoupnou na 8 až 12 stupňů, na jihovýchodě až 15 stupňů. Ve středu bychom měli podle meteorologů počítat se silným větrem.

 

GALERIE: Srážkové mapy

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - úterý

 

Také čtvrteční obloha bude deštivá, naprší od 1 do 20 mm. Ojedině se dokonce objeví i bouřky. Postupně se na východě a jihovýchodě začnou mračna protrhávat a srážek ubyde.

 

Denní teploty se vyšplhají na 14 až 18 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni.

 

 

Ani v pátek se déšť některým místem v Česku nevyhne. Doprovázet ho budou ojedinělé i bouřky. V noci budou teploty od 10 do 6 stupňů, přes den stoupnou na 15 až 19 stupňů.

 

Podívejte se na přepověď počasí:

pan TN.cz