První foto

Hrdina z airbusu: Tohle je tvář kapitána, který se snažil zachránit 150 životů!

Téma:

Na sociálních sítích se objevila první fotografie kapitána letu Germanwings 9525. Kdo byl kapitán Patrick Sondenheimer, který se do poslední chvíle snažil zabránit zřícení svého letadla?

Hned jak marseilleský prokurátor prohlásil, že druhý pilot letu Germanwings 9525 Andreas Lubitz havaroval s letadlem úmyslně, obletěly svět Lubitzovy fotografie. Na muže, který se do poslední chvíle snažil tragédii zabránit, se ale neprávem zapomínalo. Na Twitteru se objevila první fotografie muže, který do poslední chvíle bojoval, aby se dostal zpět do kokpitu.

 

Sondenheimerova zarámovaná fotografie se objevila jen pár centimetrů od fotografie člověka, který vše způsobil, druhého pilota Andrease Lubitze. Letecká společnost Germanwings totiž vystavila fotografie zesnulé posádky, dvou pilotů, dvou stevardů a dvou stevardek, na letišti v Düsseldorfu. Právě tam let 9525 z Barcelony směřoval, ale nedoletěl. Pomníček vznikl okamžitě po nehodě, než se zjistilo, že tragédie byla úmyslným Lubitzovým činem.

 

Kapitán Patrick Sondheimer létal pro Lufthansu a její dceřiné společnosti Condor a Germanwings přes 10 let. Ve vzduchu strávil přes 6 tisíc hodin. Nedávno se nechal přeložit od Lufthansy ke Germanwings, protože chtěl vyměnit dálkové linky za lety po Evropě, aby mohl trávit více času s rodinou. Kromě manželky měl doma šestiletou dceru a tříletého syna. Paradoxně fakt, že se kvůli zdravotním potížím nejspíš nikdy nedostane k dálkovým linkám, byl nejspíš jedním z Lubitzových motivů.

 

Jeho sedmdesátiletá babička Marianne řekla britskému webu Mirror.co.uk, že její vnuk odmalička toužil potom, že se stane pilotem. "Jsem zničená. Jeho smrt přišla tak nečekaně a šokovala celou rodinu. Můj vnuk je teď mrtvý, protože jeden idiot se rozhodl zabít všechny lidi v letadle. Já to nechápu, jak to mohl udělat?"

 

 

Během pohřbu byl Sondheimer popisován jako člověk, ze kterého "vyzařovalo štěstí." Píše list The Telegraph.

 

Kapitán Sondheimer odešel po vystoupání do letové hladiny na toaletu. Andreas Lubitz na tento moment čekal a jak byl v kokpitu sám, začal s airbusem klesat a letadlo zrychlovat. Když se Sondheimer snažil vrátit zpět do kokpitu, Lubitz jej už nepustil.

 

 

Sondheimer na něj křičel: "Otevři ty zatracené dveře!", ale Lubitz už nereagoval. Když kapitán viděl, že letadlo se blíží k zemi, snažil se do kokpitu probít sekyrou. Pancéřované dveře ovšem jeho zoufalým pokusům odolaly a letoun v 10:40 narazil do horského úbočí. Při nehodě zemřelo všech 150 lidí na palubě.

 

Australský list mamamia.com.au upozornil ještě na jeden zajímavý příběh okolo letu Germanwings 9525. Druhý den kapitán stejné linky Germanwings mezi Barcelonou a Düsseldorfem osobně vítal každého pasažéra, který do jeho letounu nastupoval. Pak pasažérům slíbil, že je všechny dostane bezpečně domů. Jemu se to povedlo, kapitánu Sondenheimerovi bohužel ne.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z pekla štěstí! Parašutisty málem zabilo letadlo. Video

Unikly fotky z mobilů kapitánů. Už je jasné, proč letadla občas padají

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz