týrání zvířat

Koním ve výběhu někdo naházel mrkev s připínáčky! Hledá ho policie

Ležící kůň
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
4.6. 2020 10:10
Téma:

Policisté se snaží vypátrat člověka, který v Dubnici hodil na pastvinu ke koním mrkev, ve které bylo několik připínáčků. Koně si mrkve naštěstí nevšimli, kdyby ji ale zvíře strávilo, mohlo by podle policie dojít k bolestnému týrání.

Policisté Libereckého kraje vyjeli prověřit oznámení, že neznámý pachatel v obci Dubnice hodil na oplocený pozemek, kde se pásli čtyři koně, mrkev, ve které bylo šest připínáčků.

 

"Dosud provedeným šetřením bylo zjištěno, že kdyby některý z pasoucích se koní tuto mrkev strávil, mohlo by dojít k jeho bolestnému týrání. Naštěstí se dosud požití takto upravené mrkve u žádného ze zvířat neprokázalo a žádná taková další nebyla na uvedeném pozemku nalezena," sdělila mluvčí policie Dagmar Sochorová.

 

K uvedenému činu mohlo dojí někdy mezi 31. květnem a 2. červnem. Policisté nyní celý případ prověřují a šetří okolnosti.

 

 

"Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat ve stádiu pokusu. Pachateli za spáchání tohoto trestného činu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," doplnila Sochorová.
 

TN.cz