Tragická nehoda na Táborsku

Policie zadržela řidiče, podezřelého ze srážky cyklisty. Ten na místě zemřel

Sražený cyklista
Zdroj: Policie ČR
Freestylové kolo sraženého cyklisty poblíž obce Senožaty.
Kristýna Svobodová
Kristýna Svobodová
5.7. 2021 11:27
Téma:

Táborští kriminalisté zadrželi řidiče osobního auta, který je podezřelý ze srážky mladého cyklisty na Táborsku u obce Senožaty. Asi 23letého muže nechal řidič ležet na silnici a z místa nehody ujel. Mladík na následky zranění zemřel.

Za pomoci několika svědectví tragické nehody táborští kriminalisté zadrželi muže podezřelého z usmrcení 23letého cyklisty. Řidič měl mladíka na kole srazit a z místa činu, bez poskytnutí první pomoci, ujet.

 

"Podezřelý si dnes dopoledne převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty zločinu usmrcení z nedbalosti a ve věci probíhají další úkony dle trestního řádu," informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

 

 

Tragická nehoda se stala v pondělí 5. července po páté hodině ráno nedaleko obce Senožaty na Táborsku. Řidič pravděpodobně přehlédl mladého cyklistu na freestylovém kole a srazil ho.

 

"Na silnici druhé třídy číslo 122, jen pár desítek metrů od Senožat, zatím nezjištěný řidič motorového vozidla, pravděpodobně jedoucího od obce Bechyně směrem na Opařany, z dosud nezjištěných příčin srazil mladého cyklistu.  Případem se zabývá kriminální policie," sdělil Bajcura TN.cz v pondělí 5. července.

 

Šofér podle policie nechal mladíka ležet na silnici bez toho, aby mu poskytl pomoc nebo přivolal záchranku. Bezvládné tělo asi 23letého cyklisty objevil až místní kolemjdoucí, který přivolal pomoc. Mladíka se už ale zachránit nepodařilo.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz