Hrůza v nizozemí

Krvavý útok v obchodním centru v Haagu! Útočník pobodal tři děti

Petr Zelený
Petr Zelený, Kateřina Sejková
Aktualizováno 17:08
30.11. 2019 7:50
Téma:

Při útoku nožem v pátek večer v nizozemském Haagu utrpěly zranění tři děti. Incident se měl odehrát v místě, které je oblíbeným cílem nakupujících. Není jisté, zda se jednalo o teroristický útok.

Útočník ozbrojený nožem pobodal tři mladé lidi. Podle britského Daily Mirroru zaútočil v obchodním domě v centru města, na frekventovaném nákupním bulváru. Původně se objevila informace, že pachatel z místa činu zmizel.

 

Britský deník však později uvedl, že už byl pravděpodobně dopaden. Na sociálních sítích se totiž objevily fotografie, na kterých policisté nasazují muži pouta. Podle jednoho ze svědků mu zabavili také nůž. Zda jde ale opravdu o útočníka, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

 

 

Nizozemská policie navíc uvedla, že po podezřelém stále pátrá. Na twitteru upřesnila, že obětmi útoku byli tři nezletilí. "Jsme v kontaktu s jejich rodinami," napsala.

 

První informace hovořily o tom, že policisté pátrají po muži ve věku 45 až 50 let s tmavými kudrnatými vlasy, který by na sobě měl mít šedé oblečení. Město je plné lidí, kteří využívají slev na Black Friday.

 

 

Policie místo činu ohradila přenosnými ploty, k vyhrazené oblasti se přesto tlačí desítky zvědavců. Zatím není jasné, zda šlo o teroristický útok. 

 

 

Jednalo se o druhý podobný incident za několik hodin. V pátek odpoledne agresor v centru Londýna, také ozbrojený nožem, napadl několik lidí. Policie ho zastřelila, zemřeli i dva pobodaní.

 

Pusťte si k londýnskému útoku reportáž TV Nova:

TN.cz