Zabil jorkšíra

Pitbul v Brně těžce pokousal ženu, která bránila svého psíka

Téma:

Případ dvou útoků psů na jiné psy a na člověka teď řeší brněnští strážníci. V jednom případě údajně volně pobíhající pitbul zabil malého jorkšíra, ve druhém zase pokousal kříženec pitbula ženu, která bránila svého psa. Zarážející je, že v obou případech majitelé útočících zvířat z místa incidentu odešli. Strážníci je ale vypátrali.

První případ se stal na sídlišti v Bohunicích, kde pitbul patřící mladíkovi napadl jorkšíra a zadávil ho. Třiapadesátileté majitelce malého pejska se přitom muž ani neomluvil. Žena pak musela strážníkům popsat, jak se vše odehrálo. Strážníci ale vědí, kdo je majitelem útočícího psa. Lokalitu hlídka dobře zná, takže nebyl problém psa a jeho majitele dohledat.

 

Státní policisté ale vyhodnotili mladíkovo počínání pouze jako přestupek. Strážníci proto předali případ ke správnímu řízení. Majiteli psa za porušení vyhlášky o venčení psů hrozí pokuta až 30 tisíc korun. Majitelka zabitého psa může vymáhat škodu, včetně zaplacení kompenzace a citovou újmu.

 

 

Ke druhému případu došlo v brněnské čtvrti Komín, kde kříženec pitbula zaútočil na menšího psa. Když se jeho majitelka pokoušela zvířata od sebe odtrhnout, útočící zvíře jí pokousalo ruku. Mladý majitel psa bez omluvy odešel. Strážníci ho však stejně jako v prvním případě vypátrali. I jemu hrozí pokuta až do výše 30 tisíc korun.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kuriózní galerie: Největší pitbull na světě se stal tátou! Za štěňátka byste zaplatili majlant!

Největší pitbull světa: Jmenuje se Hulk, má 80 kg a stále roste!

Související témata:
vbo, Ondřej Požár TN.cz