Zákaz nerespektovali

Nezodpovědný mejdan: V Pardubicích se policie nestačila divit

Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 18. 3. 2020
Téma:

Ačkoli platí vládní nařízení o zákazu provozu restaurací, v jednom pardubickém podniku bylo večer veselo. Policejní hlídka si všimla opilých lidí, jak tancují na baru s alkoholem v ruce. Tím to ale neskončilo.

Ve středu stažené žaluzie a nápis zavřeno. V úterý večer ale podle policie navzdory vládnímu zákazu za těmito dveřmi probíhal slušný mejdan. Hlídka viděla, jak se v této pardubické restauraci svítí.

 

"Policisté si všimli, že několik osob dokonce tancuje na baru," potvrdila Markéta Janovská, mluvčí Policie ČR Pardubického kraje.

 

Podnik patří Martinu Růžičkovi. Bývalému pardubickému hokejistovi, který se před lety dělil o bránu s Dominikem Haškem. Podle policie odmítl ukázat občanský průkaz, a navíc prý nechtěl spolupracovat.

 

Navíc úmyslně strhnul zakročujícímu policistovi roušku z obličeje, současně sám žádnou neměl. "Žádná rouška stržená nebyla, je to trapný," uvedla ale provozní restaurace.

 

Muž podle policie nadýchal promile a půl alkoholu. To odpovídá deseti pivům anebo dvěma lahvím vína.

 

Tím to ale neskočilo. Skupina asi šesti lidí začala provozovatele restaurace z rukou spravedlnosti údajně tahat. I oni byli opilí. Proti skupině osob, která se snažila zmařit služební úkon, použili policisté slzotvorný prostředek.

 

"Naše posádka ošetřila oči jedné mladé ženě," uvedl k incidentu Aleš Malý, mluvčí ZZS Pardubického kraje.

 

 

Vedení podniku tvrdí, že uvnitř byli jen zaměstnanci, a tedy vládní nařízení nikdo neporušil. To ale musejí posoudit úřady.

 

"Je to smutná věc. Strašně nás to mrzí, obzvlášť v takové situaci, když je tak neadekvátní zákrok veden proti klukovi, který má sám s podnikem problémy," uvedla provozní restaurace.

 

Pijatiku policie dál vyšetřuje, není vyloučeno, že kriminalisté začnou někoho stíhat.

TN.cz