Zmizela v 16 letech

Nezvěstná Silvia se ozvala mámě po 19 letech. Vrátit se ale asi nechce!

Silvia ze Slovenska je nezvěstná 19 let, teď se měla ozvat matce
Zdroj: Policie SR
Silvia ze Slovenska je nezvěstná 19 let, teď se měla ozvat matce
Petr Zelený
Petr Zelený
27.5. 2020 14:17
Téma:

Když Silvia Zahradníková před 19 lety zmizela, bylo jí šestnáct. Na Slovensku je tak nejdéle nezvěstným člověkem, který se ztratil jako neplnoletý. Nyní se policistům ozvala její matka s úžasnou novinou - Silvia se jí prý nedávno ozvala!

Policisté pátrání po Silvii zveřejnili v minulosti už několikrát a případ připomněli na sociálních sítích i toto pondělí, na které připadl Mezinárodní den nezvěstných dětí.

 

A na linku 158 se nečekaně ozvala Silviina matka. "Oznámila, že dcera ji telefonicky kontaktovala asi před měsícem. Nezávisle na tom se nám ozval další člověk s informacemi, které by také mohly vést k vypátrání nyní pětatřicetileté ženy," napsali ve středu slovenští policisté na facebooku.

 

Silviina matka je prý přesvědčená, že hlas, který se jí nedávno ozval v telefonu, opravdu patří její dceři. Důkazem jsou podle ní i dvě fotografie, na nichž je zdálky zachycená dospělá žena.

 

 

"Dotyčnou, která o sobě tvrdí, že je Silvia Zahradníková, jsme kontaktovali na čísle, které nám dala její matka. Z neznámého důvodu žena ovšem odmítá jít na nejbližší policejní služebnu ve Španělsku, kde údajně žije a kde by bylo možné ověřit její totožnost a pátrání ukončit," píší dále slovenští policisté.

 

 

Ti proto požádali své jihoevropské kolegy, aby volající ženu prověřili osobně. Prozatím ovšem Silvia zůstává nejdéle pohřešovaným člověkem, který se na Slovensku ztratil jako neplnoletý.

 

Šestnáctiletá teenagerka z okresu Nové Zámky zmizela v roce 2001, z domova odešla bez dokladů. Mámě se ozvala po dvou měsících, kdy jí stručně oznámila, že je s přítelem ve Španělsku. Je ovšem záhadou, jak se tam dostala v době, kdy byly běžné hraniční kontroly.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz