Seděl i na bójce

Nic pro arachnofobiky! V Chorvatsku vyfotili obří pavouky. FOTO

Pavouci v Chorvatsku
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Ilustrační foto
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 26.7. 2019 07:03
Téma:

Na internetu se objevily dvě děsivé fotografie velkých pavouků pořízené v Chorvatsku. Prvního zachytili na zemi na ostrovech Kornati. Děsivější fotografie ale pochází z moře u pobřeží u města Trogir. Tam pavouka vyfotili na bójce.

Z fotografií zveřejněných ve facebookové skupině věnující se Dalmácii to vypadá, že Chorvatsko zamořují obří pavouci. Jeden z uživatelů vyfotografoval osminohé monstrum údajně na ostrovech Kornati, který leží u pobřeží mezi Zadarem a Šibeníkem.

 

U Trogiru pak pavouka vyfotil i další člověk. Zvíře se mělo záhadným způsobem dostat na bójku několik desítek metrů od pobřeží.

 

 

Diskutující ale zpochybňují autenticitu snímku. Kladou si hlavně otázku, jak se zvíře dostalo tak daleko od břehu.

 

Správce stránky ale v komentářích zveřejnil ještě jeden snímek z jiného úhlu, kterým se snaží dokázat, že fotografie pavouka autentická je. Místní připomínají, že sotva zmizela jedna hrozba pro turisty – žralok, hned se objeví další.

 

 

Podle listu dnevno.hr, který na případ upozornil, by vyfotografované zvíře mělo být slíďák. Ten je sice děsivý a patří mezi největší evropské pavouky, není ale jedovatý.

 

Související témata:
vbo TN.cz