peníze na hrob

"Ničeho nelituji," řekla matka Kristýnky (†3). Rodina založila sbírku

Hrob
Zdroj: Getty Images
Rodina založila sbírku na hrob pro tříletou Kristýnku. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 6.11. 2019 07:26
Téma:

Rodina založila sbírku na hrob pro tříletou Kristýnku, která byla v polovině srpna obzvláště brutálním způsobem zavražděna. Policie obvinila její matku, která podle příbuzné odmítá s kriminalisty spolupracovat.

"Sbírka je zaměřena na urnový hrobeček pro malou Kristýnku z Přerova. Je oficiální přes spolek Nebuďme Lhostejní. Rodina nemá dostatečné finance," uvedla příbuzná pro TN.cz. "Lidé už tam nějaké peníze poslali, i rodina je poslala. My tam budeme posílat každý měsíc," dodala.

 

Sbírka potrvá až do září roku 2020, nebo do doby, než se vybere částka na urnový hrob. "Chceme malé udělat náhrobní desku se jménem a fotkou," dodala s tím, že potřebují vybrat přibližně 20 tisíc korun. Přispět můžete zde: 2201707327/2010.

 

 

Malá Kristýnka zemřela tragicky v polovině srpna. Policie zadržela její matku, která po smutné události běhala zmatně po ulici. Příbuzná TN.cz popsala, jak malá Kristýnka zemřela. Okolnosti jsou ale tak surové, že se redakce TN.cz rozhodla je nezveřejnit.

 

I podle policie se vražda odehrála zvlášť trýznivým způsobem. "Obviněná žena nebyla v minulosti stíhaná pro trestnou činnost a za trestný čin vraždy jí hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," doplnil Hejtman.

 

Zdrcená rodina také popsala, že matka s policií příliš nespolupracuje. "Policii řekla, že ničeho nelituje. Jen ji ta mala prý překážela," dodala příbuzná. Kristýnka zemřela v bytě, ve kterém s matkou žila. Podle sousedů, se kterými mluvila televize Nova, v bytě ženy velmi často bývaly večírky a nejednou, kvůli hluku i hádkám, tam vyjížděla hlídka městské policie.

 

"Kdybych věděla, že jsou v rodině problémy, dávno bych ji nahlásila. Je mi to šíleně lito. Naposledy jsem ji viděla dva týdny zpět. Malá na sobě neměla ani modřinu, toho si u dětí hodně všímám," popsala po tragédii příbuzná.
 

Z vraždy tříleté dívky obvinili její matku 

Související témata:
TN.cz