Děti jako rukojmí

Nigérijskou školu přepadli ozbrojenci a unesli na čtyři stovky chlapců

Vojáci nigérijské armády. Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Vojáci nigérijské armády. Ilustrační foto
Téma:

Nigérijská armáda bojuje s gangem, který přepadl školu v severozápadním regionu Katsina a unesl stovky studentů, zřejmě kvůli výkupnému. Do střetu se zapojilo i armádní letectvo.

Ozbrojenci na motocyklech přepadli státní internátní chlapeckou školu v pátek v noci místního času. Byli vyzbrojeni kalašnikovy a nejprve pálili jen do vzduchu. Poté následovala přestřelka s ochránci, která trvala přes hodinu.

 

Než dorazily posily, útočníci se dali na ústup, podařilo se jim však unést zhruba čtyři stovky chlapců. Motivem je podle prvních informací snaha získat za ně výkupné, uvedla v sobotu zahraniční média.

 

S rukojmí se ozbrojenci uchýlili do lesa, kde je dostihla nigérijská armáda. Ta v následném boji používá i leteckou podporu.

 

 

Útok na školu odsoudil nigérijský prezident Muhammadu Buhari, který byl tou dobou na soukromé návštěvě v rodné vesnici vzdálené 200 kilometrů.

 

 

Katsina je jedním z 36 států nigérijské federace, nejlidnatější země Afriky. Katsinu léta sužuje násilí, operují zde zločinecké bandy i nechvalně proslulá islámská teroristická skupina Boko Haram.

 

Související témata:
mch TN.cz