lidé nemohli dýchat

Strach z jedu ve Volyni: "Přijeli, měli roušky a všude házeli bílý prach!"

Prach ve Volyni - 5
Zdroj: zpravy@nova.cz
Prach ve Volyni
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 12:12
24.8. 2019 12:08
Téma:

Obyvatelka Volyně popsala okamžik, kdy na náměstí vjeli muži v rouškách a začali rozhazovat bílý prášek. Vyděšení lidé se obávali, jestli se nejedná o jed. Firma však jen přijela zasypat spáry ve dlažbě. Obyvatele o tom město neinformovalo a i několik dní po události jsou ulice pokryté vápnem.

Náměstí Svobody v jihočeské Volyni a okolní ulice pokryl jemný prach. "Přijeli mladíci na vozech. Na ústech měli náhubky a začali shazovat s jedoucích vozů jemný a křídový prach. Nikdo nevěděl, jestli to není opravdu jed. V tu ránu vypadalo náměstí jako zasněžené. Lidé bez náhubků nemohli dýchat a byli opravdu zděšení. Nikdo nevěděl, co se děje," popsala redakci TN.cz dramatické chvíle Hanka.

 

Kvůli prachu se prý lidem špatně dýchalo. Jemné částice se dostaly úplně všude. "Fotky jsou opravdu tři dny po akci a myslím, že se té kalamity ještě dlouho nezbavíme, i když náměstí pilně prolévají kropicí vozy," dodala. Na zemi se prý tvoří bláto, na kterém kloužou lidé i projíždějící auta. "Spáry, jak je vidět na fotografiích, začištěné opravdu nebyly, ale znečištění všeho okolo se povedlo," dodala.

 

 

Za všechno může nepovedená snaha o nový zásyp dlažby. Lidé se se svými stížnostmi začali obracet na město. "Za současné problémy s prašností ve Volyni zodpovídá Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem komunikace. Město Volyně při zjištění problému požádalo ihned o zastavení prací a o urychlenou nápravu," uvedlo město na svých stránkách.

 

"Komplikace s prašností ve Volyni nastaly z důvodu chybného materiálu. Chybný materiál během zásypu dlažby příliš prášil," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Twitteru. "Chyba je na straně zhotovitele, který veškeré škody zaplatí. Všem se omlouváme," dodalo.


 

GALERIE: Volyni pokryl jemný prášek

1
/
16
Zdroj: TN.cz, Hana Šimková
Lidé ve Volyni nemohli dýchat! Město pokryl jemný bílý prášek - 7

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz