nedostatečná

Babiš dostal od Pirátů vysvědčení: "Občas mluví česky, zná motýle!"

Vysvědčení Andreje Babiše
Zdroj: Česká pirátská strana
Ilustrační snímek
Téma:

S blížícím se školním vysvědčení si k "pedagogickému" melouchu odskočila i Pirátská strana. V deseti předmětech ohodnotila současnou vládní koalici v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). V hodnocení pak zmínila především jeho kauzy.

Piráti vystavili vládě vysvědčení. Kromě známek se v něm objevilo i slovní hodnocení. V mnoha případech odkazuje přímo na Babiše. "Svoji minulost v StB drze zapírá, a protože neustále řeší svoje kauzy, nemá čas na učivo a na prospěchu je to vidět," stojí v kolonce Chování, které je ohodnoceno jako dobré.


V českém jazyce to bylo jen s odřenýma ušima. "Občas mluví i česky, souvislé věty však zpravidla netvoří. Na písemné interpelace ve školním roce z 14 termínů dvanáctkrát chyběl, na ústní nedorazil pětkrát," zní slovní hodnocení, doprovázené výhružnou čtyřkou.

 


"Účastnil se sice poznávacího zájezdu za kůrovcem, pozná motýle a včely, ale boj se suchem, klimatickou změnou a kůrovcovou kalamitu naprosto nezvládá," je zaznamenáno v kolonce u Přírodopisu a ekologie. Hodnocení? Nedostatečná.

 

Podívejte se na vysvedčení ve vysokém rozlišení:


Naopak vláda, poražmo premiér, prospěli za výbornou v Hudební výchově. "Aktivně propaguje venkovní koncerty "Venku je hezky" a podporuje kytarové dýchánky v jednacím sále sněmovny," píše se v komentáři.

 


Podobně si vláda vedla i v předmětu Pěstitelské práce. "Školní záhonek s řepkou rozšířil na celé Česko. Holding čerpá tak dobře, že nezbývá na ostatní. Jeho pěstitelských úspěchů si všimli i v zahraničí," hodnotí piráti.


Redakce TN.cz požádala vládu prostřednictvím tiskové mluvčí o reakci, ta se k vysvědčení zatím nevyjádřila.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz