Pivovražda

Noční můra každého pivaře. Kamion na Chrudimsku vysypal stovky piv

Petr Brzek
Petr Brzek, Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20.12. 2019 20:44
Téma:

Kuriózní nehoda se stala ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny odpolední v Čankovicích na Chrudimsku. Pivo po silnici I/17 doslova teklo proudem. Z nákladního auta se totiž vysypaly stovky beden s pivem. Náklad navíc zasáhl vozidlo, které jelo v protisměru. Příčinou nehody byla dle dostupných informací závada na náklaďáku, který piva převážel.

Řidič nákladního auta policistům řekl, že mu praskla levá bočnice. Nehoda se stala v pravotočivé zatáčce, takže pivo zpod plachty doslova vyletělo. Ven se dostala zhruba polovina nákladu. Podle policie řidič nepřizpůsobil rychlost ostré zatáčce.

"Řidič nákladního auta nepřizpůsobil rychlost a v pravotočivé zatáčce se pohnuly převážené přepravky s pivem, které prorazily boční zabezpečení a zasypaly i auto jedoucí v protisměru," řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

 

Nikomu se sice nic nestalo, ale krušné chvilky zažíval řidič osobního auta v protisměru, který byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Bedýnky s pivem se totiž převrátily i na něj a poškodily mu přední část vozidla. Vůz se stal nepojízdným a naložila ho tedy vzápětí odtahová služba.

Náklad se rozsypal na silnici první třídy přes oba pruhy, a to v délce až 150 metrů. Stovky skleněných lahví popraskaly, silnice byla v jedné pěně, poškozené skončily i plastové bedny. Nadělení skoro dvě hodiny uklízeli silničáři i hasiči. Do práce se zapojili nakonec i místní a střepy hrnuli ke krajnici hráběmi.

 

Škoda bude patrně vysoká, ale policisté ji teprve vyčíslují. Řidič kamionu měl dostat na místě blokovou pokutu, opilý podle mužů zákona nebyl.
 

TN.cz