Nepokoje a výtržnosti

Noční můra po Vánocích: Napříč Spojenými státy se šíří násilí!

Téma:

Napříč Spojenými státy se šíří chaos a propukají výtržnosti. I když mají být Vánoce svátky klidu a míru, celá řada nákupních center zažila v povánočním čase výtržnosti a bitky, při kterých údajně došlo i na střelbu. V některých případech se jednalo jen o menší bitky, v těch horších šlo o panický útěk a masovou evakuaci.

Sociální média zaplavily obrázky celé řady výtržností a nepokojů napříč celými Spojenými státy. Podle portálu CNN šlo nejen o malé bitky, ale také o velmi nebezpečné situace, při kterých musela být obchodní centra uzavřena.

 

První zprávy o nepokojích v New Jersey přišly podle portálu CNN hned v pondělí po setmění. Svědci uvádí, že byla slyšet i střelba. To podle policisty Grega Jonese z policejního sboru v Elizabeth vedlo k panice, každý zběsile prchal.

 

Podle portálu News 12 New Jersey si někdo spletl střelbu s třesknutím židle při bitce, která se strhla. Podle portálu CNN byly zraněny dvě děti.

 

 

Policistům z Forth Worth v Texasu nezbylo nic jiného, než uzavřít nákupní centrum Hulen Mall. V budově se podle CBS strhla série bitek, do kterých bylo zapleteno minimálně sto lidí. Policisté po uklidnění situace procházeli obchod po obchodu a pouštěli postupně lidi ven. Během incidentu podle CBS nedošlo k vážnějším zraněním.

 

 

"Neustále slýcháte hororové zprávy o střelbě v obchodech po celých Spojených státech. Vždy, když se k nám taková zpráva dostane, snažíme se reagovat co nejrychleji," uvedla pro KTVT policejní mluvčí Tamara Velle.

 

 

Ve městě Aurora v Coloradu začalo podle CNN všechno příspěvkem na sociálních sítích, který sliboval ohromnou bitku v centru města. Policejní mluvčí Chris Amsler uvedl, že se v místním obchodě sešlo přibližně sto lidí, následně propukly bitky, kvůli kterým muselo být obchodní centrum předčasně uzavřeno.

 

 

Podle Amslera se do bitek po celém centru zapojilo přes 500 lidí, policisté zatkli 5 lidí, nikdo u sebe neměl zbraň. Jedna osoba utrpěla zranění, kvůli kterým musela být převezena do nemocnice.

 

V Memphisu v Tennessee došlo podle portálu WMCA k výtržnostem před dvěma obchody, policie kvůli tomu zatkla 7 lidí. Během nepokojů mnoho lidí zpanikařilo a dalo se na panický útěk, obchody uzavřely své zákazníky uvnitř, aby je ochránily před výtržnostmi v obchodním centru.

klma TN.cz