Komplikace v dopravě

Nohu z plynu! Na silnicích hrozí sníh a námraza, varují meteorologové

Nehody na dálnici D7 - 4
Zdroj: TN.cz
Nehoda v zimě. Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 30.11. 2019 18:39
Téma:

Víkendové ochlazení s sebou na některých místech Česka přineslo také sněhové přeháňky. Teploty v noci podle meteorologů klesnou pod bod mrazu. Počasí tak ztíží situaci hlavně na silnicích, řidiči by proto měli být opatrní.

Teplota v Česku se v sobotu ráno pohybovala okolo nuly. Na Luční boudě v Krkonoších pak meteorologové naměřili -10,2 stupňů Celsia. Teploměry na Labské boudě hlásily - 9 °C, na Lysé hoře pak -7,7 °C. 

 

Ochlazení s sebou přineslo sněžení, vločky v sobotu ráno padaly i v nižších polohách. Objevily se například ve středních a jižních Čechách a v Praze. Na některých místech se sníh objevil také pozdě odpoledne. 

 

Sobotní sněžení v obci Kořenov na Jablonecku:

 

 

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by teploty v noci na neděli měly klesnou k -2 až -6 °C. "Zejména při mrznoucích mlhách se na komunikacích může lokálně vytvářet slabá námraza," varují meteorologové. 

 

 

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto varuje řidiče, aby byli na silnicích opatrní. Situaci v dopravě může navíc zkomplikovat systém nového výběru mýta, který začne platit od sobotní půlnoci. Jeho spuštění budou nejspíš provázet dlouhé kolony kamionů u hraničních přechodů.

TN.cz