cyklistické bydlení

Nomádský život na kole: Jízda s karavanem získává své nadšence

Cestování s cyklokaravanem
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na světě je nepřeberné množství nádherných cest a míst, na která by se měl člověk vydat a neměl by zapomenout kolo. Ať už se jedná o cestu přes nádherný horský průsmyk, magickou přírodu v okolí jezer nebo jízdu historickými částmi města, tam všude se cyklisté chtějí podívat a k tomu jim pomůže cyklistický karavan.

Jízda s malým karavanem zapřaženým za kolo se stává v poslední době stále větším hitem. I když to mnozí berou pouze jako žert, někteří fanoušci tohoto stylu jízdy už navrhli velké množství cyklokaravanů, díky kterým mohou na cestách strávit týdny.

 

Cyklokaravany jsou většinou zmenšeninou normálních karavanů, takže jsou vybaveny téměř vším, co ke kempování člověk potřebuje. Samozřejmostí je místo na spaní, ale mnohdy jsou cyklokaravany vybaveny kuchyní a dalšími vymoženostmi. Elektřinu obvykle zajišťují solární panely.

 

GALERIE: Cestování s cyklokaravanem

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Cestování s cyklokaravanem

 

Výhodou mikrokaravanu oproti klasickému kempování s kolem je snadná příprava na cestu. Člověk nemusí šetřit místem, vše nemá své speciální umístění a cestovatel nemusí trávit ráno uspořádáváním výbavy. Cyklokaravan také nabízí kvalitní ochranu před nepříznivými klimatickými podmínkami.

 

Nevýhodou je horší manipulovatelnost. Zkušený cestovatel dokáže své vybavení sbalit do batohu a ověsit jím kolo, což mu poté umožňuje volnější pohyb po okolí. S karavanem se cyklista nedostane na tak odlehlá místa jako bez něj.

 

 

Cyklokaravany se zatím vyrábí spíše vlastnoručně mezi fanoušky tohoto zvláštního druhu nomádského cestování na kole, i tak lze ale na trhu narazit na zajímavé kousky.
 

Související témata:
klma TN.cz