dobré srdce

Nominujte svého hrdinu a zajistěte mu dovolenou zdarma! Jak na to

Apartmány Lipno
Zdroj: Getty Images, lipno.info

V diskuzích se často lidé zamýšleli, co koronakrize světu dala. Podle některých alespoň odkryla pravé tváře a charaktery lidí. Odměnit by bezesporu zasloužili ti, kteří za poslední měsíce nelenili a snažili se jakkoliv pomáhat druhým. A tyto hrdiny hledáme!

Znáte někoho, kdo za poslední měsíce vykonal něco obdivuhodného a zasloužil by si podle vás trochu odreagování? Šéf apartmánového komplexu Korzo, který se nachází v samém srdci Lipna nad Vltavou, vyhlásil 11. května nominační výzvu pro hrdiny všedních dnů.


Těmto hrdinům připraví víkendový pobyt v apartmánech na Lipně zdarma. Zážitky poskytne Lipno.info. "Náš hrdina se tak může odreagovat uprostřed Šumavy pohledem na lipenské jezero, pořádně se vyřádit s dětmi v unikátním lesním hřišti Království lesa a vyzkoušet si jízdu lanovkou. To vše bude také jako dárek pro naše hrdiny zdarma," píše se na sociálních sítích apartmánového komplexu Korzo.

 

 


 
Pokud tedy znáte někoho, kdo by si podle vás zasloužil za své skutky ocenit, stačí napsat jeho příběh a následně se s pomocí veřejnosti vyberou ti nejlepší, kteří si budou moci pobyt zdarma užít. Nominovat můžete úplně každého, například zdravotních sestřičky, hasiče, poslíčky s jídlem, pečovatelky z domova pro seniory nebo třeba ženy, které se staly přes noc švadlenkami a šily roušky, kam bylo třeba.


Jedním z nominovaných hrdinů je také Pavel Novotný, zakladatel Nadačního fondu Pavla Novotného, který pomáhá onkologicky nemocným. On sám si přitom prošel rakovinou a prodělal nespočet operací. I přesto, že spadá jako onkologický pacient do ohrožené skupiny, poslední měsíc se vůbec nezastavil. Spolu s dobrovolníky všude rozdával roušky, štíty, dezinfekce a ostatní hygienické pomůcky.

 

 

 
Buduje navíc nové centrum Kavárna Života, kde bude pro onkologické pacienty a jejich rodiny nespočet služeb a jako bonus výborná káva. Kvůli koronaviru se ale vše zkomplikovalo a stavební práce se opozdily. "Za to vše, za ty nervy, stres a ještě že se stará o druhé, by si to podle mě nejvíce zasloužil, ať si konečně oddechne, zpomalí a přijde na jiné myšlenky. Pavel je pro mě hrdina," zněla jedna z nominací.


Vašeho hrdinu můžete do soutěže nominovat buďto prostřednictvím komentářů u příspěvku, přes messenger facebookových stránek areálu nebo na mail silha@korzolipno.cz. Pokud vás nenapadá nikdo, koho byste rádi nominovali, ale chtěli byste někomu vy sami pomoci, navštivte facebook Nadačního fondu Pavla Novotného a podpořte ho třeba koupí plyšáka. Neuděláte radost jenom jemu, ale spoustě dalších lidí, kterým Novotný pomáhá.

Související témata:
sik TN.cz